loading

Merkezi Uydu Anten Sistemleri

Merkezi Uydu Anten Sistemleri

Merkezi Uydu Anten Sistemleri

Merkezi Uydu Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır? Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır. Merkezi uydu ortak anten sistemi kullanıcısı iseniz ve sorun yaşıyorsanız yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.Merkezi uydu sistemleri nedir? Dairelerin yani toplu yaşam merkezlerinin dijital, hd, 4K Ultra hd uydu yayınlarından toplu olarak faydalanabilmeleri için tek merkeze kurulan ve bu merkezden bütün dairelerin yayın almasını sağlayan sistemdir. Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

Merkezi uydu sistemi nasıl çalışır? sorusunu cevaplamadan önce, merkezi uydu anten sistemlerinde kullanılan ekipmanları tanımakta fayda var, bu sayede çalışma prensibini daha iyi anlayabiliriz.

1 – Çanak anten

Değişik çapta ve boyutlarda olabilen, uydudan gelen verici dalgalarını alıp Lnb’ye ileten parçadır. Bir çok farklı modelleri bulunmaktadır daha ayrıntılı bilgi için 02126907999

2 – Santral Lnb (Quadro Lnb)

Santral lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline (multiswitch) tv uydu kablosu vasıtası ile ulaştıran parçadır.

3 – Tv uydu kablosu

Sinyali taşıma görevini üstlenir.

4 – Uydu santrali (multiswitch)

Antenden gelen sinyal santralde toplanır ve gene dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımı ile ayrı ayrı sinyal yollar, bu sayede her daire birbirinden bağımsız bir şekilde uydu yayınlarını izlemesine olanak sağlar.

5 – Sat priz

Santralden dairenize çekilmiş olan kablo sat prize bağlanır ve artık daireye uydu sinyali ulaşmış olur. Uydu alıcınız ile sat priz arasında tv uydu kablosu ile bağlantı kurarak yayınları izleme imkanına kavuşmuş olursunuz

Merkezi Uydu Sistemlerinde Kanal Ayarlama

Merkezi uydu sistemlerinde kanal ayarlama, merkezi uydu sistemi TV kurulumu yaparken bireysel uydu sisteminden farklı olarak Diseqc ayarlarının da yapılması gerekmektedir, bu ayarların yapılmaması halinde uydu alıcısına sinyal gelmeyeceği için kanal arama yapsanız dahi sinyal olmadığı için kanalları bulamazsınız.

Diseqc ayarı dediğimiz şey, eğer harici uydu alıcısı kullanıyor iseniz uydu alıcısı menüsünden, dahili yani televizyonun içine entegre kendinden uydulu televizyon kullanıyor iseniz televizyon menüsünde bulunan anten ayarları bölümünden yapılması gerekmektedir. Merkezi uydu sistemi ayarları, merkezi uydu sistemleri ayarları, merkezi uydu ayarları.

Diseqc Ayarı Nasıl Yapılır?

Merkezi uydu sistemlerinde TÜRKSAT için genelde birinci port kullanılır, demek oluyor ki diseqc 1 yada diseq A TÜRKSAT uydusundaki yayınları almamızı sağlayacak sinyala sahip demektir. Nadirde olsa farklı portlara kuran firmalar mevcut olduğu için eğer  diseqc 1 (A) sinyal alamıyorsanız diğer portlarıda denemeyi ihmal etmeyin.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır

Merkezi Uydu Sistemleri Servisi

Merkezi sistem bakım servisi, merkezi uydu sistemleri anten servisi olarak, gerek İSTANBUL Anadolu yakası gerekse Avrupa yakasında bulunun servis ekiplerimiz ile sorunlarınıza aynı gün çözüm üretiyoruz. Gerek sorularınız gerekse sorunlarınız için İletişim numaralarımızdan bizi aramaya lütfen çekinmeyin.

Merkezi uydu sistem bakım servisi, merkezi uydu sistem anten servisi, merkezi uydu sistem servisi, merkezi anten Sistemleri Servisi.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır

Merkezi sistem uydu sorunları, merkezi sistem hotbird ayarları, merkezi sistem uydu ayarı, merkezi sistem uydu ayarları, merkezi sistem uydu ayarlama, merkezi sistem anten ayarları.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır

merkezi anten sistemi, merkezi anten Sistemleri, merkezi çanak sistemi, çanak anten merkezi sistem, bina uydu sistemleri, bina uydu sistemi, bina merkezi uydu sistemleri, ortak anten, ortak uydu sistemi, ortak uydu sistemi, apartman uydu sistemi, apartman merkezi uydu sistemi, tek kablo uydu sistemi, çoklu uydu sistemi, merkezi sistem d smart sinyal sorunu, merkezi sistem tamircisi, merkezi sistem tv kurulumu, merkezi sistem uydu baglama, merkezi sistem uydu kurulumu, uydu merkezi sistem, uydu merkezi, Sistemleri, uydu anteni tesisatı, uydu dağıtım sistemleri, uydu santral bağlantısı, uydu santral sistemleri.

Merkezi Uydu Sistemi Nedir Nasıl Çalışır